czwartek, 11 października 2018

[ZDROWIE] Dziś Światowy Dzień Wzroku

POLACY BADAJCIE WZROK NIM GO STRACICIE


11 października 2018 Światowy Dzień Wzroku 

Ponad 1,6 miliarda ludzi na świecie ma krótkowzroczność, i liczba ta stale rośnie.
Aż 55% osób z umiarkowaną lub ciężką wadą to kobiety – apeluje profesor Iwona Grabska Liberek Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Szacuje się, że przed 2020 krótkowzroczność będzie dotyczyła już 2,5 miliarda ludzi!!!! To aż 35 procent ludzkości – dodaje. Obecnie aż 124 miliony osób na świecie ma nieskorygowane błędy refrakcji. W Polsce jest jeszcze gorzej.

Dlatego tak ważne jest, aby pójść na wizytę do specjalisty, gdy tylko dostrzeże się pierwsze niepokojące objawy lub wcześniej profilaktycznie. Optymizmem napawa fakt, że, jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), 85% zaburzeń widzenia można zapobiec poprzez wdrożenie kompleksowych działań diagnostycznych i leczniczych. The International Agency for the Prevention of Blindness szacuje, że na świecie 1,1 mld osób niedowidzi, ale ich stan wzroku można skorygować okularami. Co więcej, badanie oczu umożliwia też wykrycie innych groźnych chorób, niezwiązanych z oczami, np. cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego czy anemii.

Najgorszym skutkiem chorób oczu jest utrata wzroku. Według raportu opublikowanego przez Lancet Global Health, do połowy XXI wieku trzykrotnie, z 36 do 115 mln, zwiększy się na świecie liczba niewidomych osób. Jak temu zapobiec czytaj na: http://czest.info/zdrowie


Compass Public Relations

****

Po odpowiednie i modne okulary zaprasza Salon PROMED w Częstochowie, 
Al. NMP 9

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz